28 oktober 2020.
In verband met de coronamaatregelen een digitaal overzicht van de stand van zaken na onze laatste vergadering.
Plenaire bijeenkomst.
Door strenge coronamaatregelen kon tot 2 x toe de AB vergadering in aanwezigheid van dhr. Arie Slob en kan ook de plenaire bijeenkomst voor 30 oktober as. niet doorgaan.
Het DB heeft als vervolg op de plenaire bijeenkomst van 18 september voorstellen gedaan voor “de toekomst” ter bespreking in het AB en ter voorbereiding op de volgende plenaire bijeenkomst. Bericht hierover heeft iedereen op 15 oktober jl. ontvangen.!??
Advertentie SR
De advertentie heeft 1 reactie opgeleverd (voor comm. mobiliteit). We moeten als comm. Z en W zelf aan de slag.
Wel ligt er nog een mogelijke kandidaat bij Anneke in de map. (Anny en Diane zijn daarvan op de hoogte)
Gesprek Piet Vreugdenhil
Gesprek heeft op 12 oktober plaats gevonden. Aanwezig: Naast Piet Vreugdenhil, Dick van Rijn (gemeente) en van onze kant (SRW) Anneke, Jan, Anny en Diane.
Aan de orde:
Plannen de Naaldhorst (stand van zaken) Geen overeenstemming binnen de gemeente over invulling gemeentelijke gronden aansluitend op gebouw/grond van de Naaldhorst eigendom Pieter van Foreest. Nu alleen verdere uitwerking plan Pieter van Foreest. Rest tweede fase. Onduidelijk wat, wanneer en hoe. Suggestie tussentijdse oplossing Portocabins bij de Kreek aangedragen.
Verder aan de orde: iZi woning. Suggestie Piet Vreugdenhil PopUp winkel in De Tuinen, scootmobiel stalling (n.a.v. een klacht bewoner Acapella), Plan Verdilaan en zo nog wat zaken die even de revue zijn gepasseerd.
Acties “Opvang”.
Artikel/brief in respectievelijk Het Hele Westland en Groot Westland. Aanleiding gesprek met wethouder en eerdere berichtgeving in AD.
Contacten met Anja van der Eijk (actie CDA), Careyn (Marjolein van Bommel) actuele cijfers opnamecapaciteit Woerdblok en De Ark , Pieter van Foreest afspraak voor gesprek met Diny de Bresser (en mevr. de Jongh) Laatste wordt digitaal of telefonisch.
Stalling electrische voertuigen.
Jan heeft een opiniestuk over stallingsvraagstuk scootmobielen geschreven. Er wordt nog gekeken hoe dit verder onder de aandacht te brengen!!
Gespreksavond Bibliotheek.
Benaderd voor mogelijk te organiseren gespreksavond volgend jaar in de Bibliotheek. Afspraak gemaakt met Careyn voor mogelijk een avond te organiseren over de wet Zorg en Dwang. Niet voor juni 2021.
Conferentie (online) Een nieuwe generatie ouderen woensdag 25 november.
Wie heeft zich aangemeld?
Enquête wonen.
Rob is druk doende geweest met de voorbereidingen. Uitvoering wordt verschoven naar een later te bepalen tijdstip in verband met de coronaperikelen.
Overleg samenwerkingspartners.
Alleen overleg met Diaconaal Platform is doorgegaan. Anderen gecanceld!
In het overleg met het Diaconaal Platform is o.a. het punt toekomst van de kerken aan de orde geweest! Kerken/gebouwen waar mogelijk, gewild of ongewild, een andere bestemming voor gevonden moet worden? (Groeps)wonen ?
Knarrenhof/groepswonen. (Jan, Frits)
Webinar “Woonvraagstukken in de praktijk”.26 oktober?
Martin en Gerard?
Nieuwbouw Aloysiusschool Monster.
Naast 2 woonconcepten voor jongeren die zorg en ondersteuning nodig hebben huisvesting voor senioren! Welke doelgroep?
(Wie duikt er in en onderhoud contact met Wonen Wateringen?)
Gemeentelijke acties/werkgroepen.
Netwerkbijeenkomst Een tegen Eenzaamheid.
Uitnodiging ontvangen, niet aangemeld. Dit keer digitaal en thema “jongeren”. Als Seniorenraad blijven we bij het project betrokken.
Evaluatieonderzoek WMO (waaronder nieuwe werkwijze (her)indicatie Huishoudelijke zorg.
Uitnodiging voor een brainstormsessie “efficiency in meldingsprocedure” een uitvloeisel van de evaluatie en een van de aanbevelingen. Veel van de aanbevelingen herkenbaar als onze inbreng!
Afspraak Diane
Dit was het wel denk ik
Vragen? Sessie vandaag of volgende keer.
Diane
28-10-2020.